Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL
Zaloguj
Szukaj
Display results as :
Advanced Search
Poll
Latest topics
Program do setów PC2 Czw Lut 07 2019, 12:10chrupek686Wnioski o kary Wto Lut 05 2019, 18:51GTPL_oldboy1957Pierwsze kroki z iRacing Nie Lut 03 2019, 15:49sebawsFilmy z wyścigu Nie Lut 03 2019, 14:49sebawsBathurst 12 H . 09.02.2018 Nie Lut 03 2019, 13:38sebawsLista zawodów Endurance w 2019 Roku Nie Lut 03 2019, 13:18sebawsDyskusja Ogólna Sro Sty 16 2019, 07:39sebawsZapisy GTESob Gru 29 2018, 09:29lukaszasada29 Listopad Godzina 20:00 wybór auta Nie Gru 02 2018, 15:32GTPL_MIKOS_21
Statistics
Mamy 157 zarejestrowanych użytkownikówOstatnio zarejestrował się AdrianS_PLNasi użytkownicy napisali 2716 wiadomościin 190 subjects

Go down
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Sro Kwi 04 2018, 20:56
Zapraszamy na Pierwszą Rundę na Torze Arrow Arrow  Zolder

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Zolder12
 

Data w Grze 08.04.2018 Godzina 14:00 
Czas Trwania 1 Godzina 
Pogoda : Losowanie o 20:30 w Dniu GP 
Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Zolder10


Kalendarz:  https://www.psrace.com/e10005357-blancpain-gt-series
Sieniu
Sieniu
Posts : 39
Reputacja : 5
Join date : 07/02/2018

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Wto Kwi 24 2018, 20:15
Oficjalnie informuje ze pierwsza rundę opuszczę ze względu na wyjazd do Budapeszt,wiec powodzenia i udanego wyścigu 👍🏻

Sent from Topic'it App
ErrorPL
ErrorPL
Posts : 151
Reputacja : 5
Join date : 07/02/2018

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Sro Kwi 25 2018, 08:18
Czyli dobierani beda z rezerwy aby pokoj byl full?
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Sro Kwi 25 2018, 18:12
zobaczymy ile osób stawi sie w niedzielę. Na te chwilę wygląda na to że bedziemy jechać na 3 pokoje wiec dobierania nie będzie ale jak napisałem wcześniej zobaczymy jak to w niedzielę o 20:30 będzie wyglądać Smile
prorock1975
prorock1975
Posts : 59
Reputacja : 2
Join date : 08/02/2018
Location : 3city

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Sro Kwi 25 2018, 23:08
Mnie nie będzie, w sobotę zaczynam majówkę (wyjazd rodzinny).
ErrorPL
ErrorPL
Posts : 151
Reputacja : 5
Join date : 07/02/2018

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Czw Kwi 26 2018, 08:16
No to Sebus widze optymizm w narodzie Smile Ja tam na te chwile widze 3 (takie moje kalkulacje) osoby w C pokoju Smile

Ale zeby nie bylo ze komentuje tylko frekwencje to moze kilka zdan o przygotowaniach do wyscigu.

Moje Bambordzini bardzo nerwowe jest na tych wolnych zakretach za mostem szykana i zakret w prawo. Szykane staram sie pokonywac na biegu 1 ale zaraz wrzucam 2 aby mniej rzucalo. Tempo wyscigowe wydaje sie na poziomie 1:33-1:35... Na te chwile jest to za duzy wachlarz. Chcialoby sie trzymac tempo wew 1s. 

Setup kwalifikacyjny to na 10L robione 1:32:9xx. Nie chcialbym deszczu bo wtedy 1 i 2 zakret to pelna improwizacja. 

Jak to wyglada u innych z teamu Byka?
sylw3k
sylw3k
Posts : 10
Reputacja : 2
Join date : 19/02/2018

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Czw Kwi 26 2018, 22:02
Message reputation : 100% (1 vote)
Kwali 1.31.6 z zapasem, 
Wyścigowe 1.32.???
mataman
mataman
Posts : 129
Reputacja : 16
Join date : 07/02/2018
Location : Warszawa

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pią Kwi 27 2018, 10:22
Alien
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pią Kwi 27 2018, 14:00
Oczywiście że kogoś może zabraknąć ALE jak ktoś nie zgłosi swojej nie obecności do niedzieli do godziny 18:00 wyciągnięte zostaną konsekwencje  Twisted Evil Twisted Evil. Pozdrawiam
ErrorPL
ErrorPL
Posts : 151
Reputacja : 5
Join date : 07/02/2018

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pon Kwi 30 2018, 08:08
Message reputation : 100% (1 vote)
No to wracam do tradycyjnego opisu wyscigu z mojej perspektywy. 

Wyscig zaczal sie juz 30 min przed wyscigiem. Mix informacyjjny spowodowla ze nie wiedzialem jak mialem ustawic samochod. 
Kwali poszly tak se mowiac szczerze bo to nie byl moj najlepszy czas. moglem spokojnie zejsc o 0.2s nizej. zatem wybitny rezultat to nie byl ale p5 bylo.  Super wiadomosc bo kolega z zespolu na p2. 
Startujemy. Sylwester ma awarie silnika i musi zrezygnowac jeszcze zanim wystartowalismy.  Old na p1! Ja wystartowalem i jechalem szeroko. Duze przepychanie sie z Khasiusem. Twierdzisz ze to ja w ciebie uderzylem? No ja sie staram sie trzymac swojej wew linii. Generalnie incydencik (w porowaniu z innymi akcjami) Jednak kontakt z Khasiusem spowodowal ze Tomaszan tez zweszyl szanse. W szykanie tez bylo ciasno, nawet bardzo. Bum bum ale pojechali dalej. 
Nastepnie kolejna walka z Khasiusem, wyprzedzam go. Marcin spinuje na zakrecie nr 2. Zatem juz mam p3. Cisne kolege z zespolu. Walczymy i kilka razy o maly wlos nie wywiozlem nas obu poza tor. Old puszcza mnie. P2 i cisnie Nivola! Po czasie wyprzedam i jego!  Wtedy sie lekko podjaralem. Gdy wyprzedzielm Nivola zaczelo padac. Czy to byl deszcz czy kapusniaczek czy sraczka z nieba nie wiem. Co wiem to to ze auto trzymalo sie super. Zjechalem jako ostatni. Zaraz po tym jak przelecialem jeden fragment toru po trawie. Juz widzialem full damage. Udalo sie. Pitstop, i rura..... Zamiast trzymac tempo postanowilem cisnac.  Jak wygrac to tylko z duza przewaga! Zatem zaczelo sie od 20s przewagi i skonczylo na 40s.. gdyby nie to ze zlapalem spina na ostatnim lapsie.. 

Co by nie mowic super weekend. Wygrana bylla mozliwa dzieki 2 graczom. Po 1 i po najwazniejsze Oldboy! Dziekuje za setup. Zmienilem 2 elementy. (troszke wiekszy wlot powietrza do hamulcow i skret kierownicy) Tak stabilnego Bambordzini nie mialem od dawna!. Druga osoba to Sylwestere.. Gdyby jechal to bym mogl pomarzyc o wygranej... Dosc powiedziec ze Sebus z daleka startowal z skonczyl na p2. Robia tym Ferrari robote. 

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=AsEm4400JVI
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pon Kwi 30 2018, 09:35
Wyniki GP dla pokoju A
Race (60 mins)
Date: Sunday, April 29, 2018 9:23 PM 
Track: Zolder (Grand Prix) 
Car: Ferrari 488 GT3 (GT3) 
Total Laps Completed: 36 
Total Distance Covered: 149.28 km 



Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Screen19

Pokój B
Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Screen10


Ostatnio zmieniony przez sebaws dnia Sob Maj 12 2018, 23:54, w całości zmieniany 1 raz
prorock1975
prorock1975
Posts : 59
Reputacja : 2
Join date : 08/02/2018
Location : 3city

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pon Kwi 30 2018, 09:59
Patrzę na te najszybsze czasy i jestem w szoku .ludzie tak zastali podzieleni czy w B były inne warunki? Kolosalna różnica ...
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pon Kwi 30 2018, 10:24
To teraz ja. 15 godzin pracy nad setupem dało efekty i nasze Lambki chodziły jak marzenie. P2 w kwali trochę mnie zaskoczyło, bo myślałem, że aż tak dobrze nie będzie. Sylwka wykopało i nagle i niespodziewanie prowadzę wyścig. Tak mnie to spięło, że dałem się wyprzedzić Nvilolowi. Potem team mate szalał na moim zderzaku, więc go puściłem żeby czegoś mi nie wywinął Very Happy. Jechało się przyjemnie, aż tu jeden błąd na drugiej szykanie, bączek i Tomaszan przede mną. Goniąc Tomasza popełniam drugi błąd na tej samej szykanie i wyprzedzają mnie Seba i Khasius. I tu zaczynają się jajca.
Wg losowanie pogody trzeci slot miał być deszcz ale gdy wszedłem do pokoju z wielu ust padały informacje, że wyniki losowania są zmienione i deszczu nie będzie, bo w próbnych jazdach na deszczu jakieś cuda się pojawiały. Pytałem w pokoju chyba ze cztery razy jakie są w końcu sloty pogody ale zostałem przez organizatorów całkowicie zignorowany i odpowiedzi się nie doczekałem. Więc biorąc za dobrą monetę informacje o braku deszczu, tuz przed połową wyścigu zjechałem zmienić slicki na slicki, z zamiarem "strzelenia" Khasiusa i Seby tym szybszym zjazdem niż oni. Zamiast tego, w pierwszym zakręcie na początku drugiego okrążenia po wyjeździe z pit strzeliłem toczącego się w poprzek toru Sharka, który miał jakieś zawirowania z Axe. Uszkodzone auto, wolniejsze tempo i jakby tego było mało, zaczyna padać DESZCZ, którego miało nie być! Gdyby szanowni organizatorze raczyli przed wyścigiem odpowiedzieć na moje wielokrotne pytania o sloty pogody, to nie zjechałbym do boksu i nie rozwalił się o Sharka, bo by mnie tam w ogóle w tym czasie nie było. A tak, drugi pit, zmiana na deszczowe i spadek na 11 miejsce.
W tym miejscy chcę bardzo organizatorom podziękować za bałagan z pogodą do jakiego doprowadzili. Jak się później okazało, w pokoju były ustawione 3 sloty zamiast 4. Deszczu ustawionego nie było ale za to była ustawiona "mżawka", co przecież też jest deszczem. Innymi słowy organizator przed samym startem zmienił sloty pogody i ich ilość i nie raczył o tej zmianie nikogo w pokoju poinformować. A wystarczyło się po prostu odezwać, a nie pieprzyć w tym czasie głupoty na imprezie, discordzie i ch... wie gdzie jeszcze.
Ja na wyścig wyłączam wszystko poza PS4, żeby nie mieć zakłóceń na łączu, więc nie śledzę w necie do ostatniej sekundy przed startem czy organizator wymyślił jakieś zmiany w ostatniej chwili. Od tego jest CZAD GŁOSOWY w pokoju, żeby o takich, ważnych przecież zmianach poinformować.
A co do samego losowania pogody.
Prosiłem i proponowałem Sebie nie raz trochę inne rozwiązanie, bo kto to widział, żeby w każdym wyścigu trwającym godzinę pogoda zmieniała się 4 razy? Przy 4 slotach pogody jest prawie pewne, że w losowaniu przynajmniej raz padnie na deszcz, więc efekt jest taki, że prawie wszystkie wyścigi jedziemy w deszczu. Mógłbym się z tym zgodzić, gdybyśmy się ścigali na jakimś torach w Indiach czy Pakistanie w porze monsunów ale tak przecież nie jest!
Proponowałem więc, żeby przed losowaniem pogody wylosować ilość slotów na dany wyścig (od 1 do maks 4). Dopiero po tym losować pogodę. Jeśli wylosuje się tylko 1 slot w wyścigu, to losujemy tylko jedną pogodę. Jeśli 2 sloty, to losujemy dwie pogody. To przecież proste i daje szansę, że w końcu jakiś wyścig pojedziemy na stałej pogodzie od początku do końca, jak to się odbywa w 90% przypadków w realu.
I jeszcze jedna prośba. Losowanie powinno się odbyć najpóźniej na 1 dzień przed startem wyścigu, a nie na 15 min. przed obowiązkowy pojawieniem się w pokoju przed wyścigiem. To zapobiegnie takiemu zamieszaniu, jakie z pogodą było wczoraj i wszyscy będą na 100% wiedzieć odpowiednio wcześniej czego się mogą po niebiosach spodziewać. Bo czego się można spodziewać po organizatorach, tego nigdy nie będziemy pewni Very Happy
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pon Kwi 30 2018, 10:37
Tak biore na siebie cała sytuacje Wiec PRZEPRASZAM za zamieszanie . Napisałeś sfrustrowany na discord czemu nie losujemy ilosci slotów wiec podjąłem decyzje że losowanie które odbyło się bedzie w tej formie co Ty chcesz czyli pierwszy rzut kostką 3 sloty   . Axe powiedzial mi  na 8 min przed startem ze w deszczu są jaj lodowisko ( ja caly tydzien jezdzilem zero problemow widac mam inna wersje gry )  wiec ustawiłęm na ostatnim slocie mżawka . Oczywiscie ze moja wina z brakiem infomacji za co przepraszam ale Panowie w wyścigach prognozy nie zawsze sprawdzają  i tu tylko poszła zamian slotów na ostatni  ale generalnie ja nigdzie nie napisałem ze deszczu nie będzie wiec czemu pretensje do mnie . Raczej do osób co powiedziały że nie będzie. Pogoda losowana będzie na 40 min przed startem abyscie nie nauczyli się kiedy dokłądnie zmieniać opony . I ostatnia uwaga prosze zmienic jezyk jako do nas bo mozna z czym sie nie zgadzac miec swoje ale jakas kultura obowiazuje w wypowiedzi . ja nikomu nie ubliżam i tez sobie tego nie zycze w moja strone czy Axe . Pogoda zaktulizowana prosze sie zapoznac. dla mnie zamknięty temat widzimy sie na Monza
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pon Kwi 30 2018, 13:02
Nikomu w poprzednim poście nie ubliżyłem. Nie ma tam żadnego ubliżającego komukolwiek zwrotu. Jeśli zaś chodzi o "pieprzenie głupot ch... wie gdzie jeszcze", to jest to najzwyklejsze stwierdzenie faktu, choć może nie do końca kulturalne.
Co zaś się tyczy odpowiedzialności organizatora za mylne informacje udzielane przez osoby będące w pokoju, jest on za te informacje w 100% odpowiedzialny. Po pierwsze dlatego, że osoby w pokoju przekazały tylko informacje, jakie gdzieś uzyskały od organizatora, bo przecież nie wyssały tego z palca, a po drugie dlatego, że organizator tych informacji nie zdementował, choć cały czas był w pokoju.
I ostatnia sprawa. Jakie znaczenie dla wiedzy, kiedy trzeba zmieniać opony, ma termin losowania pogody? Każdy może sobie nawet na tydzień przed wyścigiem sprawdzić, kiedy od pojawienia się deszczu trzeba je zmienić. I jak ktoś będzie chciał, to nauczy się tego tydzień wcześniej. Termin losowania pogody nie ma tu żadnego znaczenia. Ma za to znaczenie zasadnicze jeśli chodzi o pewność i niezmienność wylosowanych slotów. Więc nic nie stoi na przeszkodzie aby te losowania przeprowadzić na tyle wcześniej, żeby wszyscy mogli się z tą informacją bez problemu zapoznać i mieli absolutną pewność, że w ostatniej chwili nikt niczego już nie zmieni. W realu praktycznie precyzyjne prognozy pogody są znane na 2-3 dni wcześniej i zespoły pod kątem pogody ustawiają auta. Tam nikt nie jest zaskakiwany na 15 min. przed startem, że o to przez cały wyścig będzie lało, choć aktualnie na niebie nie ma żadnej chmurki.
W Pcars2 pogoda też jest dynamiczna i nie zmienia się zawsze dokładnie tak samo, choć wszystkie ustawienia są identyczne. Raz zacznie padać wcześniej, raz później, raz pada dłużej, a innym razem krócej, więc nawet gdybyś bardzo chciał, to i tak nauka, kiedy zmienić opony może być bezużyteczna.
Dokładnie tak samo jest ze zużyciem opon. Ty w swoim pokoju i ja w swoim mamy ustawione wszystko tak samo, a u mnie na Zolder po 10 okrążeniach nie było ponad 1/3 przednich opon, gdy u Ciebie ledwo co zaczęły znikać. Więc nawet nie da się nauczyć tego, na którym okrążeniu najlepiej zmienić slicki na slicki, bo w każdym pokoju jest inne zużycie. Więc daj sobie spokój z tym argumentem o uczeniu się czegoś, bo to bzdura. Losujcie pogodę w soboty i wszystko będzie ok.
Co do przeprosin, oczywiście przyjmuję ale straconych punktów żal.
axeMaltesse
axeMaltesse
Admin
Posts : 146
Reputacja : 6
Join date : 07/02/2018
https://psrace.forumpolish.com

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pon Kwi 30 2018, 13:35
GTPL_oldboy1957 napisał:Nikomu w poprzednim poście nie ubliżyłem. Nie ma tam żadnego ubliżającego komukolwiek zwrotu. Jeśli zaś chodzi o "pieprzenie głupot ch... wie gdzie jeszcze", to jest to najzwyklejsze stwierdzenie faktu, choć może nie do końca kulturalne.
Co zaś się tyczy odpowiedzialności organizatora za mylne informacje udzielane przez osoby będące w pokoju, jest on za te informacje w 100% odpowiedzialny. Po pierwsze dlatego, że osoby w pokoju przekazały tylko informacje, jakie gdzieś uzyskały od organizatora, bo przecież nie wyssały tego z palca, a po drugie dlatego, że organizator tych informacji nie zdementował, choć cały czas był w pokoju.
I ostatnia sprawa. Jakie znaczenie dla wiedzy, kiedy trzeba zmieniać opony, ma termin losowania pogody? Każdy może sobie nawet na tydzień przed wyścigiem sprawdzić, kiedy od pojawienia się deszczu trzeba je zmienić. I jak ktoś będzie chciał, to nauczy się tego tydzień wcześniej. Termin losowania pogody nie ma tu żadnego znaczenia. Ma za to znaczenie zasadnicze jeśli chodzi o pewność i niezmienność wylosowanych slotów. Więc nic nie stoi na przeszkodzie aby te losowania przeprowadzić na tyle wcześniej, żeby wszyscy mogli się z tą informacją bez problemu zapoznać i mieli absolutną pewność, że w ostatniej chwili nikt niczego już nie zmieni. W realu praktycznie precyzyjne prognozy pogody są znane na 2-3 dni wcześniej i zespoły pod kątem pogody ustawiają auta. Tam nikt nie jest zaskakiwany na 15 min. przed startem, że o to przez cały wyścig będzie lało, choć aktualnie na niebie nie ma żadnej chmurki.
W Pcars2 pogoda też jest dynamiczna i nie zmienia się zawsze dokładnie tak samo, choć wszystkie ustawienia są identyczne. Raz zacznie padać wcześniej, raz później, raz pada dłużej, a innym razem krócej, więc nawet gdybyś bardzo chciał, to i tak nauka, kiedy zmienić opony może być bezużyteczna.
Dokładnie tak samo jest ze zużyciem opon. Ty w swoim pokoju i ja w swoim mamy ustawione wszystko tak samo, a u mnie na Zolder po 10 okrążeniach nie było ponad 1/3 przednich opon, gdy u Ciebie ledwo co zaczęły znikać. Więc nawet nie da się nauczyć tego, na którym okrążeniu najlepiej zmienić slicki na slicki, bo w każdym pokoju jest inne zużycie. Więc daj sobie spokój z tym argumentem o uczeniu się czegoś, bo to bzdura. Losujcie pogodę w soboty i wszystko będzie ok.
Co do przeprosin, oczywiście przyjmuję ale straconych punktów żal.

Seby post byl ogólny i tyczyl sie batalii prowadzonej na discordzie wczoraj po wyscigu.
sebaws
sebaws
Admin
Posts : 509
Reputacja : 24
Join date : 07/02/2018
Age : 36
Location : Olsztyn
https://www.youtube.com/user/sebaws98

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pon Kwi 30 2018, 13:35
Z ubliżaniem nie było do Ciebie. Co do losowania pogody niechce sytuacji z GT 1 .  Decyzja podjęta tylko jeden slot mżawka zmienia diametralnie  warunki reszta to kosmetyka.  Ktoś kto mówił że  deszczu nie będzie wyssał z palca bo ja nigdzie nic takiego nie pisałem. Jak prognozy z F1 chociaz by z Chin gdzie mialo padać i co nie padało . Do FiA pisali list zespoly o to by jednak  Deszcz dali bo miało padać  a ustawili sobię auto według prognozy.
meewosh
meewosh
Posts : 147
Reputacja : 9
Join date : 07/02/2018
https://conquestracing.net/

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pon Kwi 30 2018, 15:45
sebaws napisał:Jak prognozy z F1 chociaz by z Chin gdzie mialo padać i co nie padało . Do FiA pisali list zespoly o to by jednak  Deszcz dali bo miało padać  a ustawili sobię auto według prognozy.
?? XD
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pon Kwi 30 2018, 18:52
sebaws napisał:Z ubliżaniem nie było do Ciebie. Co do losowania pogody niechce sytuacji z GT 1 .  Decyzja podjęta tylko jeden slot mżawka zmienia diametralnie  warunki reszta to kosmetyka.  Ktoś kto mówił że  deszczu nie będzie wyssał z palca bo ja nigdzie nic takiego nie pisałem. Jak prognozy z F1 chociaz by z Chin gdzie mialo padać i co nie padało . Do FiA pisali list zespoly o to by jednak  Deszcz dali bo miało padać  a ustawili sobię auto według prognozy.
Ok. Myślałem, że to do mnie, bo napisałeś po moim poście.
Cieszę się również, że będą losowane ilości slotów pogody, bo za każdym razem 4, to gruba przesada i 68% szans na mokry tor. Teraz te szanse już będą mniejsze, jeśli wylosuje się mniejsza ilość slotów.
Co do różnicy pomiędzy mżawką, a deszczem, to nie ma żadnej, tylko przy mżawce tor wolniej wilgotnieje. Ale po 10 min. i tak jest równie mokry jak podczas deszczu. Podobno problem polega na tym, że nie u wszystkich mokry tor jest faktycznie mokry, więc nie ma różnicy, czy zmoknie on od deszczu, czy od lekkiego deszczu, jakim jest mżawka. Sam tego kiedyś doświadczyłem w wyścigu na Lagunie, gdzie większość zjechała po deszczowe opony, a ja spokojnie latałem na slickach. Skoro więc nadal są te same problemy przy mokrym torze, to wyrzućmy z losowanych slotów wszystkie opcje powodujące moknięcie torów.

Co zaś tyczy GP Chin F1, to nie ma to jak sarkazm w miernym wydaniu. A mierny jest dlatego, że w czwartek przed GP Chin oficjalne prognozy F1 przewidywały MOŻLIWOŚĆ opadów deszczu, a nie pewność. Takie same prognozy były w sobotę i w niedzielę rano. Więc zespoły w czasie treningów brały pod uwagę taką możliwość i były na nią przygotowane. A przypomnę, że muszą być, bo po sobotnich kwalifikacjach zmian nie można już wprowadzać, poza regulacjami docisków. Więc nikt do nikogo nie musiał pisać o deszcz, bo dla wszystkich było lepiej, że nie padało. Więc jak chcesz coś jeszcze w tym stylu spłodzić, to lepiej to przemyśl, bo taki sarkazm niczego nie poprawi.
axeMaltesse
axeMaltesse
Admin
Posts : 146
Reputacja : 6
Join date : 07/02/2018
https://psrace.forumpolish.com

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pon Kwi 30 2018, 19:01
U nas jest mozliwosc, lub prawdopodobienstwo 0.1^4 = 0.0001 na wystapienie deszczu przy 4 slotach pogodowych teraz. 
Mozliwe, ze padac nie bedzie na Monza Smile
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pon Kwi 30 2018, 19:47
axeMaltesse napisał:U nas jest mozliwosc, lub prawdopodobienstwo 0.1^4 = 0.0001 na wystapienie deszczu przy 4 slotach pogodowych teraz. 
Mozliwe, ze padac nie bedzie na Monza Smile
Masz na myśli wybór jednego slotu z 10 możliwości, a nie z 6-ciu? Jeśli tak, to przy losowaniu jednego slotu jest 10% szans na mory tor. Przy losowaniu czterokrotnym, dla 4 slotów, szanse te wzrastają do 40%, że jeden slot będzie "mokry" Smile Ale masz rację, jest to prawie o połowę mniej szans niż dotąd Smile
axeMaltesse
axeMaltesse
Admin
Posts : 146
Reputacja : 6
Join date : 07/02/2018
https://psrace.forumpolish.com

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Pon Kwi 30 2018, 20:06
GTPL_oldboy1957 napisał:
axeMaltesse napisał:U nas jest mozliwosc, lub prawdopodobienstwo 0.1^4 = 0.0001 na wystapienie deszczu przy 4 slotach pogodowych teraz. 
Mozliwe, ze padac nie bedzie na Monza Smile
Masz na myśli wybór jednego slotu z 10 możliwości, a nie z 6-ciu? Jeśli tak, to przy losowaniu jednego slotu jest 10% szans na mory tor. Przy losowaniu czterokrotnym, dla 4 slotów, szanse te wzrastają do 40%, że jeden slot będzie "mokry" Smile Ale masz rację, jest to prawie o połowę mniej szans niż dotąd Smile

Mialbys racje jakbys nie bral pod uwage innych mozliwosci. Obecnie za 1 rzutem masz 10% mozliwosci co jest = 0.1. Nastepnie przy czterech slotach jest to 0.1*0.1*0.1*0.1. Prawdopodobienstwo sie nie dodaje przy wielokrotnosci. Oznacza to, ze wynik jest równy  0.0001 = 0.01%

Przy czterech slotach mamy 10^4 = 10000 opcji. Szansa, ze wypadnie deszcz na kazdym slocie jest równa 1^4 = 1, co nam daje 1/10000 = 0.0001 * % = 0.01%, nastepnie szansa, ze wypadnie na 3 slotach = 0.1%, na dwóch = 1%, a na 1 = 10%, co nam daje prawdopodobienstwo 11.11% na pojawienie sie deszczu przynajmniej raz na 4 slotowej pogodzie.

No ale to tylko czysta matematyka... Tak jakbysmy liczyli zuzycie paliwa Wink
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Wto Maj 01 2018, 10:00
Axe, czym innym jest prawdopodobieństwo, a czym innym procent szansy. Tylko to pierwsze oblicza się rachunkiem prawdopodobieństwa Smile Najważniejsze jednak jest to, że po zmianach szansa lub prawdopodobieństwo trafienia w mokry tor jest o wiele mniejsza Smile Zaznaczam, że mnie mokry tor nie przeszkadza, z tym, że wszyscy mają takie same warunki.
axeMaltesse
axeMaltesse
Admin
Posts : 146
Reputacja : 6
Join date : 07/02/2018
https://psrace.forumpolish.com

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Wto Maj 01 2018, 13:22
"[size=30]Prawdopodobieństwo[/size][size=30] – w znaczeniu potocznym, szansa na wystąpienie jakiegoś zdarzenia[/size][1][size=30], natomiast w [/size][size=30]matematycznej teorii prawdopodobieństwa[/size][size=30], rodzina miar służących do opisu częstości lub pewności tego zdarzenia."[/size]


[size=30]Tak więc przekształcając liczbę na %, pokazałem procent szansy prawda Very Happy? [/size]
avatar
GTPL_oldboy1957
Posts : 373
Reputacja : 39
Join date : 08/02/2018
Age : 66
Location : Świętochłowice

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Wto Maj 01 2018, 13:40
Nie do końca tak Axe. Obliczając prawdopodobieństwo wylosowania jakiejś liczby i używając do tego rachunku prawdopodobieństwa nie bierzesz tylko pod uwagę procentowego udziału tej liczby w zbiorze liczb losowanych. W przypadku losowania pogody byłoby to 10% dla jednego losowania. W rachunku bierzesz także pod uwagę częstotliwość wylosowania tej liczby w określonej ilości losowań wcześniejszych i jeśli liczba ta było losowana np.3x częściej niż inne, to fakt ten jest także uwzględniany w rachunku. Więc prostego przełożenia z prawdopodobieństwa na szansę nie ma. Co do samej szansy na wylosowanie np. mżawki, to dla jednego losowania wynosi ona 10% ale przy większej ilości losowanych slotów wzrasta ona wprost proporcjonalnie do ilości losowań.
Sponsored content

Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL  Empty Re: Runda Pierwsza 29 Kwietnia Godzina 21:00 Czasu PL

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach